Atölyeden

Ağaç Ürün Kullanım ve Bakım Önerileri

Ağaç Ürün Kullanım ve Bakım Önerileri

Kullanım ve Temizlik Önerileri

# Ağaç ürünlerinizi deterjan yerine sabun ile yıkamanızı öneririz.

# Ağaç ürünlerinizi yıkadıktan sonra suyun süzülebileceği bir yerde kurutunuz. Dilerseniz bir bezle de kurulayabilirsiniz.

# Ağaç ürünlerinizi su içinde uzun süre bırakmayınız.

# Ağaç ürünlerinizi limon ve sirke ile temizleyebilirsiniz. Temizliğin ardından yıkayıp, kuruttuktan sonra bakım yapmanızı öneririz.

# Ağaç ürünlerinizi bulaşık makinesinde yıkamayınız.

# Ağaç ürünleriniz üzerinde çiğ etle çalışmayınız.

Bakım Önerileri

# Ağaç ürünlerinize kullanım şekliniz ve sıklığınıza göre ayda en az bir kere bakım yapmanızı öneririz.

# Bakım yapmadan önce ürünü temizlemenizi ve kurutmanızı öneririz. Bakım öncesi dilerseniz ürünü 240 kum ve üzeri numarada bir zımpara kağıdı ile zımparalayabilirsiniz.

# Ürüne temel bakım için zeytinyağı, ayçiçek yağı, soğuk pres keten tohumu yağı gibi gıdayla temasa uygun yağlar sürebilirsiniz. Yağlamayı tüy bırakmayan fırça ya da pamuklu bezle yapabilirsiniz. Sağlık ve koruyuculuk açısından bu yağlar içinde öncelikle soğuk pres keten tohumu yağını öneririz.

# Daha özel bir bakım için balmumu ve doğal yağ birleşimi ile üretilen cilalar kullanabilirsiniz. Cilayı ağaç ürüne elinizle yedirdikten sonra pamuklu bezle ovalayarak parlatabilirsiniz. Cila uygulaması yağlamaya nazaran çok daha etkili olacaktır.

# Bakımdan sonra ürünü kullanmadan önce 1 gün beklemenizi öneririz.

DADA’dan satın aldığınız tüm ağaç ürünlere kargolanmadan önce son bir bakım işlemi uyguluyoruz. Güzel günlerde keyifle kullanmanızı dileriz.

Bir yanıt yazın